Menu

Eat and be fit

Cześć! Mam na imię Martyna. Jestem dietetykiem i instruktorem fitness. Należę do grona szczęściarzy, których praca jest jednocześnie pasją. I właśnie tą pasją chciałabym się z Tobą podzielić.Zapraszam Cię do mojego świata!

Przyzwoite pierożki

cholecystokinina

Zazwyczaj nie lubię kupować gotowych potraw. Wolę przygotować coś sama, od początku do końca. Lubię gotować i czas spędzony w kuchni jest dla mnie odpoczynkiem i przyjemnością a nie przymusem. Czasami jednak zdarzają się momenty krytyczne, kiedy nie mam czasu na gotowanie a mam straszną ochotę na coś konkretnego.

Moją miłością od zawsze były, są i będą pierogi ruskie <3 i to na nie najczęściej dopada mnie ochota. Ze względu na białą mąkę pszenną nie są one może najzdrowszym produktem żywnościowym, jednak zjedzone od czasu do czasu, nie wyrządzą nam wielkiej szkody. Można oczywiście kombinować z różnymi zdrowszymi mąkami (i tak też często robię w swojej kuchni) jednak czasami mam ochotę na takie zwykłe, tradycyjne, pszenne pierożki. I jestem zdania, że wszystko (prawie) jest dla ludzi, byle tylko zachować rozsądek i umiar. Niestety, skład kupnych pierogów jest zazwyczaj niezbyt ciekawy. Długa lista składników, dziwne nazwy, niepotrzebne i niekoniecznie zdrowe dodatki. Po przeczytaniu takiej litanii zazwyczaj odkładam produkt na półkę i albo przygotowuję pierożki sama albo w przypadku braku czasu ze smutkiem rezygnuję z mojej przyjemności.

Ostatnio jednak spotkało mnie miłe zaskoczenie. Będąc w Carrfourze natknęłam się na ten oto produkt:

DSC_00371
Jako, że ciekawska ze mnie osoba, wzięłam je w ręce, zerknęłam na skład i jakież było moje zdziwienie i radość:

DSC_00391_12
Skład bardzo w porządku. Nie ma się do czego przyczepić (oprócz sorbinianu potasu :) ). W smaku (oczywiście nie omieszkałam ich kupić) też całkiem, całkiem. Osobiście doprawiłabym je nieco mocniej, jednak to tylko kwestia gustu. W ogólnej ocenie uważam, że są to całkiem przyzwoite kupne pierożki.

Nie namawiam oczywiście do porzucenia gotowania i żywienia się produktami gotowymi. ale jeśli dopadnie Cię nagła, nieodparta ochota na ruskie pierogi a czasu i składników brak- polecam spróbować te ;)

© Eat and be fit
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci